(0)
Koszyk jest pusty

Value: 0.00 PLN
 
 

Proces produkcji

 

Diamond Ceramics Sp. zo.o. w dążeniu do zrewolucjonizowania branży ceramicznej wprowadza niespotykane dotąd płyty, które z pewnością podniosą poprzeczkę w kwestii wielkości, wzornictwa oraz jakości. Celem jest niezachwiana wizja, niezachwiana ambicja i niestrudzona determinacja zmierzająca z ufnością do wspaniałości, która na nowo zdefiniuje doskonałość aby również stać się punktem odniesienia w branży ceramicznej, dostarczając światowej klasy rozwiązania w zakresie układania płytek, które poprawiają jakość domu i zapewniają szczęśliwsze życie. Celem jest również zaoferowanie luksusu klientom, powiewu awangardowych wizualizacji dzięki niespotykanym aranżacjom wzorów.
 
Jakość
Dostarczanie produktów wysokiej jakości jest standardową normą, którą firma musi przestrzegać. Dlatego w Dimond Cermics Sp. z o.o. kompromis z jakością nigdy nie jest tolerowany. Nawet po 10 latach zakupu produktu nasz konsument będzie widział jakości, którą zapewniamy.
 
Innowacja
To, co dziś jest nowe, jutro przestanie być modne. Ciągłe innowacje w każdym aspekcie działalności to jedyny sposób na przetrwanie. Nie tylko pod względem wzornictwa należy wprowadzać innowacje, ale również w sposobie wytwarzania produktów, wprowadzać innowacje w obecnej technologii, a także wprowadzać innowacje w wewnętrznych metodach pracy, aby zwiększyć produktywność.
Zawsze staraliśmy się dążyć do lepszej przyszłości nie tylko dla firmy, ale także dla środowiska. Mając to na uwadze, nasz zakład produkcyjny jest wyposażony w instalacje na biogaz i energię słoneczną, które zapewniają zerową szkodliwą emisję do atmosfery.
Jesteśmy dumni z niekonwencjonalnej technologii, którą stosujemy wraz z najnowszymi innowacjami w szkleniu cyfrowym, które pomagają nam wytwarzać nigdy wcześniej nie widziane płyty, które są absolutnie płaskie.
Najnowocześniejsze maszyny i urządzenia posłuży do przekształcenia koncepcji w rzeczywistość. Firma jest elastyczna w zakresie przyjmowania zmian z rynku zewnętrznego, co nadal stanowi konsekwentną strategię koncentracji i dostosowania się do realiów rynkowych.
 
Materiał

01 Surowiec
Dysponujemy zgranym zespołem badawczym, którego zadaniem jest wybór wysokiej jakość surowców z różnych części świata do produkcji wysokiej jakości ceramiki budowlanej. Dział kontroli jakości weryfikuje i potwierdza wszystkie przychodzące surowce ze szczególnym naciskiem na jakość już na etapie rozładunku przesyłki. Po zatwierdzeniu działu kontroli jakości do rozładunku są kierowane produkty z surowcami pozytywnie zweryfikowanymi.
 
02 Maszyna do mieszania i ważenia
Posiadamy dwie różne jednostki dozujące z samokalibrowanymi ogniwami obciążeniowymi w celu właściwego ważenia surowców zgodnie z recepturą podaną przez dział badań i rozwoju. Te samokalibrowane maszyny odgrywają bardzo istotną rolę w kontrolowaniu jakości końcowego wyniku.

03 Mielenie
Dział mielenia wyposażony jest w 4 młyny obrotowe o wydajności 400 MT dziennie z wysoką zawartością importowanych kamyków tlenku glinu do właściwego mielenia i jednorodnego mieszania każdego załadowanego materiału w młynach.

04 Wiek
Aby osiągnąć prawidłową goniometrię surowego proszku, posiadamy zbiorniki podziemne o pojemności 4000 litrów do właściwego mieszania, a także do usuwania niepożądanych gazów powstałych w procesie mielenia.

05 Magnetyzacja
Jakość jest na pierwszym miejscu, dlatego mamy na uwadze najbardziej zaawansowany 3-stopniowy automatyczny system magnetyczny do usuwania żelaza. To eliminuje zawartość żelaza z masy miałowej i poprawia koloryt ciała oraz daje większą przejrzystość na powierzchni płyty.

06 Suszarka rozpylająca
Jest to bardzo ważny etap, na którym możemy kontrolować Granulometrię proszku w celu prawidłowego prasowania. Posiadamy suszarkę rozpryskową, która jest w 100% sterowana automatycznie i pozwala nam osiągnąć pożądaną granulometrię i wilgotność.

07 Przechowywanie proszku
Nasze miejsce do przechowywania proszku zaprojektowaliśmy w taki sposób, abyśmy mogli zachować proszek o wielu formułach i różnych kolorach. System przechowywania proszku jest całkowicie kontrolowany przez programowanie i nie ma możliwości ręcznej akceptacji zmiany proszku do prasowania. Ten skomputeryzowany system pomaga nam w utrzymaniu jednolitego odcienia koloru i faktury ciała na powierzchni płyt.

08 Suszenie kolorów i płatków
Jest to zunifikowana maszyna o bardzo unikalnych możliwościach, od dozowania proszku, silosów magazynowych po dozownik prasowy. Ta wyjątkowa maszyna ma taką możliwość
A) Właściwe dozowanie proszku do aplikacji w prasie.
B) Kolorowanie online proszku z równomiernym mieszaniem i pomaga kontrolować odcienie pełnego koloru ciała.
C) Łączenie partii w płatki o różnej liczbie kolorów i mieszanie ich w celu uzyskania jednolitej powierzchni przez płytki. Płatki te dają efekt estetyczny na powierzchni płytek.

09 LamGea 22000
LAMGEA to naturalny system prasowania izostatycznego, dzięki czemu płyta może się swobodnie rozszerzać, uwalniając w ten sposób wszelkie wewnętrzne napięcie. Po wyjściu z pieca kształt płyty jest w 100% regularny, bez błędów pomiaru. Za pomocą LAMGEA możemy wyprodukować płytę od 1,2 m do 2,4 m ze standardowymi atomizowanymi proszkami, a także z płatkami. Największą zaletą LAMGEA jest to, że możemy zastosować pożądaną grubości, od 5 do 20 mm, w zależności od przeznaczenia produktu. Możemy stworzyć dowolny efekt na płytach, nawet powierzchnie strukturalne z reliefem do 2 mm, dekoracje cyfrowe, efekty 3D. Ponieważ pasek ślizga się po prasie, możemy tworzyć różne struktury na powierzchni płyty.

10 Suszenie
Pięciowarstwowy szybkoschnący system suszenia, który usuwa wilgoć z tłoczonej płyty w celu prawidłowego nakładania szkliwa o wysokiej gęstości na powierzchnię.

11 Drukarka cyfrowa o wysokiej rozdzielczości
Najnowocześniejsza maszyna z najnowszą generacją technologii głowicy drukującej. To urządzenie może drukować projekty HD w naturalnych, estetycznych kolorach, a zatem pasuje do kamieni naturalnych i pożądanych wzorów kolorowych. Nasza skonfigurowana maszyna ma możliwość drukowania dowolnego ciemnego koloru na dowolnym rodzaju powierzchni. Dzięki tej generacji maszyn możemy stworzyć inną powierzchnię na płycie, dzięki czemu zyska prawdziwe piękno.

12 System przechowywania
W trosce o jakość produkcji  mamy możliwość przechowywania płytek nanoszonych na powierzchnię przez kilka godzin, aby właściwie dojrzeć naniesione materiały na powierzchni. Największą zaletą systemów przechowywania jest poprawa wyglądu powierzchni.

13 Opalanie
Falistość powierzchni i odciski wałków na powierzchni płyt - to dwa typowe nieuniknione problemy na całym świecie w branży ceramicznej. Po wielu konsultacjach technologicznych mamy jeden z pierwszych wąskich walcowych pieców z ulepszoną technologicznie modyfikacją układu spalania i wypalania, aby całkowicie wyeliminować falistość powierzchni i wrażenie wałka z SLAB. Decydując się na dwa wąskie piece dokonaliśmy dużych inwestycji aby uzyskać światowej klasy jakość i naturalną powierzchnię.

14 Lakierowanie i powlekanie nano
Mamy 64 głowice do polerowania zamiast zwykłej linii do polerowania, ma to na celu poprawę płaskości i wysokiego połysku oraz tworzy powierzchnię, która jest bardziej zbliżona do kamieni naturalnych i innych efektów. Maszyna do powlekania nano pomaga nam w woskowaniu i powlekaniu powierzchni na długi czas.
 
15 Sortowanie
Dział sortowania ma dwa ułatwienia, w pierwszym etapie przeprowadzamy ręczną kontrolę wad powierzchniowych i fizycznych w SLAB, a drugi punkt kontrolny ma potwierdzenie ich sortowania w innym efekcie świetlnym. Zwiększa to spójność i zapewnia jakość zapakowanej płyty.

16 Planner & Sizer Machine
To ostatnie bezkontaktowe maszyny kontroli jakości, które zapewniają zakończenie procesu pakowania bez żadnych błędów. Ponieważ są to maszyny bezkontaktowe, co ma niewątpliwy wpływ na jakość zapakowanych produktów. Są to urządzenia zapewniające bardzo wysoką jakość technologiczną.
Maszyna do planowania: ma możliwość sprawdzania liniowości płyty Slab, która jest kontrolowana online
To urządzenie kontroluje:
1. Kąty nieortogonalne
2. Strony nieliniowe
3. Niedoskonałe usunięcie
4. Błędy równoległoboku. ing
Sizer Machine: Urządzenie Sizer kontroluje pomiar boczny i pomiar diagnera, który określa nasz proces kontroli jakości.


 
Nowości w sklepie
 
DOŁĄCZ DO NAS
KONTAKT
+48 796 888 155
+48 512 331 550
biuro@diamondceramics.pl
© 2018 diamondceramics.pl      Oprogramowanie sklepu internetowego web-market.pl

Aby zapewnić Państwu najlepszą formę prezentacji i możliwość szybkiego złożenia zamówienia na naszej stronie wykorzystujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W każdej chwili możesz zmienić swoje ustawienia. Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności
X

Prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny przed złożeniem zamówienia (hawobiuro@wp.pl, 512-332-178)